TURNIEJ JUDO – V MEMORIAŁ WOJCIECHA AUGUSTYNOWICZA

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ JUDO
V MEMORIAŁ WOJCIECHA AUGUSTYNOWICZA
7
czerwca 2023 roku

ORGANIZATORZYryba logoherb_powiatu_legionowskiego

Herb Legionwa

Urząd Miasta Legionowo

Powiat Legionowski

Klub Sportowy SAKANAwojciech-augustynowicz-773x475

TERMIN ZAWODÓW

7 czerwca 2023 r.

MIEJSCE ZAWODÓW

Hala sportowa Arena Legionowo

05-120 Legionowo, ul. Bolesława Chrobrego 50B

ADRES KORESPONDENCYJNY

Klub Sportowy SAKANA
05-119 Legionowo, ul. Zegrzyńska 15; tel. 600051061

e-mail: judo-legionowo@wp.pl

ZASADY UCZESTNICTWA

W ZAWODACH

KATEGORIE WAGOWE

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach wagowych i wiekowych ustalonych na podstawie przesłanych zgłoszeń. Dopuszczalne jest rywalizowanie dziewczynek z chłopcami. Zawody są nastawione w dużej mierze na początkujących (nawet bez kimono – walka w parterze) i takich już coś potrafiących. System walk to pogrupowane zawodników po 3-4 w kategorii aby każdy miał po 2-3 walki. Dla wszystkich medale. Do zawodów można zgłaszać zawodników urodzonych w latach 2019 – 2004 oraz starszych „amatorów”.

OPŁATA STARTOWA

50 zł – płatne w dniu zawodów

ZGŁOSZENIA

DO ZAWODÓW

UWAGA!!!!

Zgłoszenia do udziału w zawodach wysłać na adres e-mail: judo-legionowo@wp.pl do dnia 31 maja 2023 r. – po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
W zgłoszeniu proszę podać imię nazwisko zawodnika, rok urodzenia, wagę z dokładnością do 0,1 kg oraz stopień i ilość lat (miesięcy) trenowania judo – na tej podstawie tworzone są listy walk.
Wzór zgłoszenia do pobrania – Zgłoszenie VMWA

PROGRAM ZAWODÓW

7 czerwca 2023 r. – środa:

godz. 17. 00 – sprawdzenie list walk;

godz. 17. 30 – rozgrzewka;

godz. 18. 00 – walki turniejowe;

godz. 19. 30 – otwarcie Turnieju;

godz. 20. 00 – dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii wagowych i uroczyste zakończenie zawodów;

INNE INFORMACJE

Zawody zostaną rozegrane na czterech matach.

Po wejściu na salę należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia i zgodę na udział w zawodach.

Zawodnicy powinni posiadać ważne badania lekarskie (ew. zgoda rodzica)

Turniej JUDO – II Memoriał Wojciecha Augustynowicza w Judo

10 października br. organizujemy Ogólnopolski Turniej Judo – II Memoriał Wojciecha Augustynowicza dla dzieci i starszych (2016 – 2005). Zawody są nastawione w dużej mierze na początkujących (nawet bez kimono – walka w parterze) i takich już coś potrafiących. System walk to pogrupowane zawodników po 3-4 w kategorii aby każdy miał po 2-3 walki. Dla wszystkich medale. Startowe 30 zł.

wojciech-augustynowicz-773x475

Turniej odbędzie się 10 października o godz. 9 w Hali DPD Arena Legionowo udostępnionej na potrzeby zawodów przez Prezydenta Miasta Legionowo. Przygotowanie dzieci i całego turnieju ma na celu upamiętnienie wielkiej postaci legionowskiego i polskiego judo Pana Wojciecha Augustynowicza, który 50 lat temu utworzył pierwszą sekcję judo w Legionowie. Przewidujemy, że w turnieju weźmie udział ok. 120 zawodników. Na turniej zaprosimy rodzinę Pana Wojtka, jego byłych zawodników i inne osobistości związane ze sportem w Legionowie.

Komunikat Memoriał Augustynowicza 2020

Zgłoszenia proszę przesłać wypełniając załączoną tabelę Zgłoszenie IIMWA do 2.10.2020r. na adres mailowy: judo-legionowo@wp.pl

Udział w zawodach tylko dla zgłoszonych. Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Pozdrawiam

Jacek Kuźmiński tel. 600051061

Memoriał Wojciecha Augustynowicza w Judo

5 października br. organizujemy Ogólnopolski Turniej Judo – Memoriał Wojciecha Augustynowicza dla dzieci i starszych (2015 – 2003). Zawody są nastawione w dużej mierze na początkujących (nawet bez kimono – walka w parterze) i takich już coś potrafiących. System walk to pogrupowane zawodników po 3-4 w kategorii aby każdy miał po 2-3 walki. Dla wszystkich medale. Startowe 20 zł.

wojciech-augustynowicz-773x475

Turniej odbędzie się 5 października o godz. 9 w Hali DPD Arena Legionowo udostępnionej na potrzeby zawodów przez Prezydenta Miasta Legionowo. Przygotowanie dzieci i całego turnieju ma na celu upamiętnienie wielkiej postaci legionowskiego i polskiego judo Pana Wojciecha Augustynowicza, który 50 lat temu utworzył pierwszą sekcję judo w Legionowie. Przewidujemy, że w turnieju weźmie udział ok. 120 zawodników. Na turniej zaprosimy rodzinę Pana Wojtka, jego byłych zawodników i inne osobistości związane ze sportem w Legionowie.

Komunikat Memoriał Augustynowicza 2019

Zgłoszenia proszę przesłać wypełniając załączoną tabelę Memoriał Wojciecha Augustynowicza do 30.09. 2019r. Udział w zawodach tylko dla zgłoszonych. Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Pozdrawiam

Jacek Kuźmiński tel. 600051061

Zaszufladkowano do kategorii Zawody

Sprawdzamy się w Mistrzostwach Legionowa

 

MISTRZOSTWA LEGIONOWA W JUDO
21 października 2017 roku

kaskaderski-rzut-w-mistrzostwach-policji-w-judo

 

ORGANIZATORZY Legionowskie Towarzystwo Sportowe
TERMIN ZAWODÓW 21 października 2017 r.
MIEJSCE ZAWODÓW Hala sportowa Centrum Szkolenia Policji

05-119 Legionowo, ul. Zegrzyńska 121

ADRES KORESPONDENCYJNY Legionowskie Towarzystwo Sportowe
05-119 Legionowo, ul. Zegrzyńska 121; tel. 600051061

e-mail: judo-legionowo@wp.pl

ZASADY UCZESTNICTWA

W ZAWODACH

KATEGORIE WAGOWE

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach wagowych i wiekowych ustalonych na podstawie przesłanych zgłoszeń. Dopuszczalne jest rywalizowanie dziewczynek z chłopcami. Do zawodów można zgłaszać zawodników urodzonych w latach 2013 – 1999.
OPŁATA STARTOWA 20 zł – płatne w dniu zawodów
ZGŁOSZENIA

DO ZAWODÓW

 

UWAGA!!!!

Zgłoszenia do udziału w zawodach wysłać na adres e-mail: judo-legionowo@wp.pl do dnia 17 października 2017 r. – po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
W zgłoszeniu proszę podać imię nazwisko zawodnika, rok urodzenia, wagę z dokładnością do 0,1 kg oraz stopień i ilość lat (miesięcy) trenowania judo – na tej podstawie tworzone są listy walk.

PROGRAM ZAWODÓW 21.10.2017 – sobota:

godz. 10. 00 – sprawdzenie list walk;

godz. 10. 15 – rozgrzewka;

godz. 10. 45 – otwarcie Mistrzostw Legionowa w Judo z okazji 10-lecia sekcji judo LTS;

godz. 11. 00 – walki turniejowe i finałowe;

godz. 13. 00 – 13. 30 – dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii wagowych i uroczyste zakończenie zawodów;

godz. 14. 00 – spotkanie integracyjne kręgielnia „Grahula”

INNE INFORMACJE Zawody zostaną rozegrane na czterech matach.

Zawodnicy powinni posiadać ważne badania lekarskie
(ew. zgoda lekarza rodzinnego)

 

Zaszufladkowano do kategorii Zawody

MISTRZOSTWA POLICJI I MISTRZOSTWA LEGIONOWA W JUDO Z OKAZJI 10-LECIA SEKCJI JUDO LTS

MISTRZOSTWA LEGIONOWA W JUDO
Z OKAZJI 10-LECIA SEKCJI JUDO LTS
 

Święto JUDO w Legionowie

mlodzi-medalisciDziesiąty rok działalności Sekcji Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego zaowocował dwudniowym świętem judo w Legionowie. W piątek LTS już po raz szósty we współpracy z Centrum Szkolenia Policji zorganizował Mistrzostwa Policji w Judo, natomiast w sobotę uczcił dziesięciolecie sekcji turniejem dla dzieci, młodzieży i dorosłych (tzw. Masters).

medale-10-lecia-sekcji-judo-lts

W dniu 28 października br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do rywalizacji w Mistrzostwach Policji w Judo przystąpili zawodnicy reprezentujący Policję i inne zaproszone służby mundurowe. W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięło 14 reprezentacji z poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, które łącznie wystawiły 53 reprezentantów.
dekoracja-najlepszych-druzyn-w-mistrzostwach-policji-w-judo    Tegoroczne Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki udanej współpracy Centrum Szkolenia Policji, Zarządu Szkolnego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji, Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” z dofinansowaniem pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz popularyzującego judo w Legionowie Legionowskiego Towarzystwa Sportowego.

Centrum Szkolenia Policji po raz szósty organizowało tak poważną imprezę w tej tak bliskiej służbom mundurowym dyscyplinie sportowej jaką jest judo. Sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii od samych początków jest elementem nauczania w programach kursów Policji, BOR, Służby Więziennej, Straży Granicznej czy Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że profesjonalnie przygotowane przez Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z CSP, Zarządem Szkolnym NSZZP i Polską Federacją Sportu „Gwardia” zawody pozostawią dobre wspomnienia, a na co dzień podejmowana walka – niestety niesportowa, kończyła się zawsze zwycięstwem funkcjonariuszy.

Otwarcia zawodów dokonała Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół, a w ceremonii dekoracji uczestniczyli również zaproszeni goście min. Pan Wojciech Augustynowicz wieloletni członek Zarządu Polskiego Związku Judo, założyciel jednego z pierwszych klubów judo w Polsce, prekursor judo w Legionowie;

Udanie dla LTS zakończyła się rywalizacja w kategorii do 73 kg, w której po zwycięstwie w trzech pojedynkach na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Więckowski, warto tu podkreślić – najmłodszy zawodnik Mistrzostw. Kolejni reprezentanci LTS uplasowali się na następujących pozycjach: Zbigniew Więckowski trzecie miejsce w kategorii do 66 kg oraz piąte Andrzej Głowacki w kategorii do 81 kg.
lzy-radosci-dawid-wieckowski-mistrzem-polski-policji-w-judo

          Mistrzostwa Legionowa w Judo z okazji 10-lecia Sekcji Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego odbyły się w sobotę 29 października. Dzięki uprzejmości Pani Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anny Rosół po raz pierwszy nasi najmłodsi i ci nieco starsi judocy mogli rywalizować w przestronnej hali sportowej CSP na czterech tatami. Sobotnie zawody przyciągnęły rekordową liczbę uczestników wieku od 4 do +40 lat. 112 zawodników przystąpiło do rywalizacji o medale i drobne upominki, które zostały przygotowane dla wszystkich uczestników, tak aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.

zakonczenie-mistrzostw-legionowa-w-judoW tegorocznym turnieju rywalizowali zawodnicy z ośmiu klubów: Gwardia Łódź, Judo Legia Warszawa, UKS Pilawa z Białobrzegów, Judo Lemur Warszawa, Sekcja Judo z Wieliszewa, Judo Kornel z Kowies, Nastula Club Warszawa i gospodarz LTS Legionowo.  Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom. Rodzice, którzy zdecydowali się na udział w zawodach nagromadzone emocje mogli wyładować podczas swoich walk, oczywiście zgodnie z przepisami sportowej rywalizacji i w duch fair-play. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami. W ceremonii dekoracji uczestniczyli Pani Anna Tomaszewska trenerka LTS, Pani Madlena Kratiuk trenerka LTS i Sekcji Judo z Wieliszewa oraz Pan Stanisław Kraszewski przedstawiciel Zarządu Powiatu Legionowskiego. Tadeusz. Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci dużo starsi. Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków udało się zakończyć bez większych urazów, a wszyscy zawodnicy zadowoleni  i w fantastycznych humorach wrócili do domów.

otwarcie-mistrzostw-legionowa-w-judo

 Wyniki Mistrzostw Legionowa w Judo z okazji 10-lecia Sekcji Judo LTS

 Zwycięzcy zawodów:     

Antczak Michał Wieliszew
Balwin Jan LTS
Bogdał Jan LTS
Boński Oskar LTS
Edmund Gorczyca JUDO KORNEL
Florczyk Kuba Wieliszew
Gawkowska Emilia LTS
Gessel Jan LTS
Gessel Klara LTS
Gessel Łucja LTS
Gosciniak Marcel LTS
Grzybowski Jan LTS
Hryniszyn Blanka LTS
Jan Hybowski JUDO KORNEL
Kojtek Aleksandra Wieliszew
Kuźmińska Oliwia LTS
Leszczyński Jan LTS
Mateusz Wach JUDO KORNEL
Mroczkowski Alan LTS
Ogrodzki Sebastian LTS
Podgórska Karolina Wieliszew
Rafał Lesiak JUDO KORNEL
Salomońska Julia LTS
Sobolewska Basia Wieliszew
Stanisław Telejko UKS Pilawa
Szwarc Antoni LTS
Więckowski Bartłomiej LTS
Zreda Jakub LTS
Zreda Kacper LTS

Klasyfikacja drużynowa:

 

1 – LTS Legionowo – trenerzy: Madlena Kratiuk, Anna Tomaszewska, Grzegorz Leśniak, Jacek Kuźminski;

2 – Sekcja Judo Wieliszew – trener Madlena Kratiuk

3 – Judo Kornel – trener Dominik Jędryka                                                                                

www.judo-legionowo.pl

 

Zaszufladkowano do kategorii Zawody

Turniej Panda Cup 2015

Ogólnopolski Turniej Panda Cup 10 października 2015

Wyniki naszych reprezentantów

Grzybowski Jan +40kg. M U9 – I miejsce

Janek I miejsce
Kuźmińska Oliwia 35kg. K U9 – II miejsce

Oliwia II miejsce
Gawkowska Martyna 38kg. K U11 – III miejsce

User comments

Gessel Klara 34kg. K U13 – III miejsce

DSCF0084
Stanisław Chmielewski 19 kg M U7- III miejsce

DSCF0008
Gawkowska Emilia 34kg. K U11 – V miejsce

DSCF0073
Ozimina Emilia 38kg. K U11 – V miejsce
Walasiewicz Adam 42kg. M U11 – V miejsce

DSCF0072
Walasiewicz Olimpia +46kg. K U13 – V miejsce

DSCF0085
Gessel Łucja 26kg. K U11 – VII miejsce

DSCF0044
Gościniak Marcel 25kg. M U7 VII miejsce

DSCF0010
Łopacińska Ada 30kg. K U11 – IX miejsce
Ogrodzki Sebastian 25kg. M U9 – IX miejsce
Zuchalski Dawid 25kg. M U9 – przegrana w eliminacjach
Brandys Szymon 30kg. M U9 – przegrana w eliminacjach

Zaszufladkowano do kategorii Zawody

Medale w Ostrowcu

W niedzielę 14 czerwca judocy LTS świetnie walczyli w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Judo. W rozegranych w hali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zawodach medale zdobyli:

I miejsce – Klara Gessel

I miejsce – Oliwia Kuźmińska

II miejsce – Olimpia Walasiewicz

II miejsce – Jan Gessel

III miejsce – Łucja Gessel

III miejsce – Maciej Sieradz.

Medaliści z OstrowcaZdjęcia do obejrzenia w zakładce GALERIA

Zaszufladkowano do kategorii Zawody

Puchar Polski Judo Masters i Mistrzostwa Płocka w Judo

Judocy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego udanie rywalizowali w rozegranych 6 czerwca Pucharze Polski Judo Masters i Mistrzostwach Płocka w Judo. Reprezentacja Legionowa, licząca ośmiu zawodników powyżej 30 lat (tzw. mastersów) oraz troje juniorów i jedną młodziczkę przywiozła siedem medali.

Medaliści  Dotychczas często słyszeliśmy o udanych występach legionowskich judoków w kategoriach dzieci, tym razem mieliśmy możliwość podziwiać emocjonujące pojedynki najstarszych wychowanków trenerów: Madleny Kratiuk, Grzegorza Leśniaka oraz Anny i Jacka Kuźmińskich. Zorganizowane z rozmachem płockie zawody zgromadziły niebagatelną, ponad pięciusetosobową, grupę zawodników z całego kraju oraz reprezentację Litwy, Austrii i Czech. Prawdziwą furorę zrobili mastersi – zawodnicy w wieku ponad 30 lat (M1) do nawet 70 (M8). W ubiegłym roku Legionowo reprezentowało tylko troje zawodników LTS-u, w tym była to już grupa sześciu panów i, co warte podkreślenia, dwóch pań. Nasze reprezentantki mimo swojego debiutu okazały się bezkonkurencyjne i zdobyły wspaniałe puchary za pierwsze miejsca w swoich kategoriach (M1) Dominika Mateuszczyk i (M3) Anna Tomaszewska. Złoty medal zdobył również podopieczny trenera Wojciecha Augustynowicza Krzysztof Bliżewski (M7). Srebro wywalczyli Włodzimierz Bobrek (M7) oraz Zbigniew Więckowski (M4), a brąz Wiesław Walasiewicz (M3). Po dramatycznych walkach na piątych miejscach uplasowali się Jacek Rathe (M4) i Andrzej Głowacki (M3). W gronie młodziczek Olimpia Walasiewicz wywalczyła brązowy medal. Juniorzy Piotr Filipek, Mateusz Głowacki i Dawid Więckowski uplasowali się tuż za podium – szkoda, bo do podium zabrakło naprawdę niewiele.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ZAKŁADCE GALERIA

 

Zaszufladkowano do kategorii Zawody

Medalowa niedziela legionowskich judoków.

W ubiegłą niedzielę 26 kwietnia zawodnicy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego udanie zaprezentowali się w Międzynarodowych Mistrzostwach w Judo pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.  Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ do Grodziska zjechało się ponad 400 zawodników z Polski oraz Litwy. Legionowski klub judo reprezentowało wyjątkowo dużo, bo aż czternaście zawodniczek i zawodników. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta. Ze złotymi medalami wróciły: Oliwia Kuźmińska (kategoria do 32 kg), która stoczyła pięć walk – najwięcej z całej drużyny, wygrywając je przez Ippon (przewrócenie przeciwnika na plecy i utrzymanie przez 20 sekund);

DSCF0024

Klara Gessel w kategorii do 33kg, która podobnie jak jej młodsza koleżanka klubowa zwyciężyła we wszystkich walkach przed upływem pełnego czasu walki (Ippon).

Klara Gessel w zwycięskiej walce

Debiutujące na tak prestiżowych zawodach Emilia Ozimina (do38kg)

Emilka - Nie było łatwo

i Łucja Gessel (do26kg) uplasowały się na drugich pozycjach,

Łucja Gessel w zaciętej walce

a Olimpia Walasiewicz (do48kg) na trzeciej. Trenerzy Anna i Jacek Kuźmińscy oraz Madlena Kratiuk do rywalizacji chłopców zgłosili dziewięciu zawodników, trzej z nich wywalczyło brązowe medale – Krzysztof Ślubowski (do 32kg), Jan Grzybowski (powyżej 39kg) i Dawid Kuźmiński (do 51kg). Piąte miejsce przypadło Adamowi Walasiewiczowi (do 41kg), Kacprowi Łasińskiemu (do 42kg) oraz Janowi Gesselowi (do 46kg), a siódme Adrianowi Radomowi   (do 45kg). Dzielnie walczyli również Jakub Kulfan i Mateusz Wiśniewski, którym mimo stoczenia zaciętych walk nie udało się uplasować na punktowanej pozycji.

W dobrych humorach legionowscy judocy wracają do klubu, aby dalej „szlifować” formę i przygotowywać ją do kolejnego startu tym razem w Płocku, gdzie na początku maja będą rywalizować w kategoriach dzieci, ale również kategorii Masters (powyżej 30 lat).

IX Mikołajkowy Powiatowy Turniej Judo

Uczestnicy IX Miko�ajkowego Powiatowego Turnieju Judo

Dziewiąty rok działalności Sekcji Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego ponownie zaowocował organizacją corocznego święta dla judoków z powiatu legionowskiego. Tegoroczny IX Powiatowy Mikołajkowy Turniej Judo został zorganizowany dzięki wsparciu Starosty Legionowskiego Jana Grabca i Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. dr Romana Stawickiego, którzy aktywnie uczestniczą w promowaniu judo w powiecie. Dzięki tej tak dobrej współpracy zorganizowane w piątek 19 grudnia zawody odbyły się w Hali Centrum Szkolenia Policji, w której na czterech tatami rywalizowała niebagatelna liczba uczestników – 110 zawodników i zawodniczek w wieku od niespełna 4 do +40 lat rywalizujących w 33 kategoriach wagowych i wiekowych. Po raz kolejny udało się namówić do rywalizacji rodziców i seniorów trenujących w klubach razem ze swoimi dziećmi. W tegorocznym turnieju rywalizowali zawodnicy z sześciu klubów: Szkoła Podstawowa nr. 2 z Legionowa, gdzie trenerem jest Pan Mariusz Szłoda; Szkoła Podstawowa nr. 7 z Legionowa pod opieką Pani Madleny Kratiuk; UKJ Pilawa Białobrzegi z trenerem Przemysławem Źródło; Klub Judo TKKF Apollo Otwock pod opieką Pana Piotra Przybyłowskiego; Sekcja Judo Wieliszew z trenerem Grzegorzem Leśniakiem i gospodarz turnieju LTS CSP z trenerami Anną i Jackiem Kuźmińskimi.
Młodzi i ci nieco starsi zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom. Rodzice, którzy zdecydowali się na udział w zawodach nagromadzone emocje mogli wyładować podczas swoich walk, oczywiście zgodnie z przepisami sportowej rywalizacji i w duch fair-play. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami, które podrzucił Święty Mikołaj.

Walcz�cy �w. Miko�aj

 

Przybysz z dalekiej Lapinii okazał się znawcą naszego ukochanego judo i stoczył kilka walk z chętnymi zawodnikami, a także zabawił zawodników pokazami żonglerskimi. Dekoracji dokonali: Przedstawicielka Starostwa Legionowskiego Pani Jolanta Grzybowska oraz Prezes Legionowskiego Towarzystwa Sportowego Jacek Kuźmiński. Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci dużo starsi. Dobrze, że tak udane święto powiatowych judoków udało się zakończyć bez urazów, a wszyscy zawodnicy zadowoleni  i w fantastycznych humorach wrócili do domów.
Wyniki IX Powiatowego Mikołajkowego Turnieju Judo
Zwycięzcy zawodów (wg kategorii wagowych):
Marcel Duszyc201018 kgWieliszewAniela Nowak200919 kgLTSKlaudia Orzechowska200817,8 kgLTSŁukasz Łasiński200818,5 kgLTSOliwia Duszyc200820 kgWieliszewMarcel Gościniak200921,4 kgLTSAdam Wiśniewski200821,8 kgPilawaStanisław Telejko200721,9 kgPilawaKarol Matusiak200723 kgPilawaKacper Godlewski200723,1 kgLTSNicol Wenerska200824 kgPilawaKacper Wasiak 200624 kgPilawaŁucja Gessel200624,7 kgLTSKrzysztof Wiszniewski200725 kgLTSAleksander Domaszewicz200825,6 kgLTSMichał Poświata200526,1 kgLTSOliwia Kuźmińska200729,7 kgLTSKlara Gessel200431,6 kgLTSWiktoria Borek 200732 kgPilawaMarcel Hryniszyn200632,6 kgLTSMartyna Gawkowska200534,9 kgLTSAlicja Kowalska200536,5 kgOtwockHelena Limowska200337,6 kgOtwockKrzysztof Nowak200542 kgWieliszewJan Rzeczkowski200342,1 kgLTSMarysia Żukowska 200243 kgWieliszewWiktor Wenerski200545 kgPilawaMaciej Sieradz200146,3 kgLTSNatalia Stepień199947 kgSP2Michał Ptasiński 199957 kgSP2Radosław Kwiatkowski 199958,4 kgSP2Mateusz Głowacki199869,5 kgLTSJacek Rathe196884,5 kgLTS
Klasyfikacja drużynowa:
1 – LTS CSP Legionowo 2 – UKS Pilawa Białobrzegi
3 – Sekcja Judo Wieliszew
4 – SP nr 2
5 – TKKF Apollo Otwock
6 – SP nr 7

www.sportlegionowo.pl