MISTRZOSTWA POLICJI I MISTRZOSTWA LEGIONOWA W JUDO Z OKAZJI 10-LECIA SEKCJI JUDO LTS

MISTRZOSTWA LEGIONOWA W JUDO
Z OKAZJI 10-LECIA SEKCJI JUDO LTS
 

Święto JUDO w Legionowie

mlodzi-medalisciDziesiąty rok działalności Sekcji Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego zaowocował dwudniowym świętem judo w Legionowie. W piątek LTS już po raz szósty we współpracy z Centrum Szkolenia Policji zorganizował Mistrzostwa Policji w Judo, natomiast w sobotę uczcił dziesięciolecie sekcji turniejem dla dzieci, młodzieży i dorosłych (tzw. Masters).

medale-10-lecia-sekcji-judo-lts

W dniu 28 października br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do rywalizacji w Mistrzostwach Policji w Judo przystąpili zawodnicy reprezentujący Policję i inne zaproszone służby mundurowe. W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięło 14 reprezentacji z poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, które łącznie wystawiły 53 reprezentantów.
dekoracja-najlepszych-druzyn-w-mistrzostwach-policji-w-judo    Tegoroczne Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki udanej współpracy Centrum Szkolenia Policji, Zarządu Szkolnego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji, Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” z dofinansowaniem pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz popularyzującego judo w Legionowie Legionowskiego Towarzystwa Sportowego.

Centrum Szkolenia Policji po raz szósty organizowało tak poważną imprezę w tej tak bliskiej służbom mundurowym dyscyplinie sportowej jaką jest judo. Sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii od samych początków jest elementem nauczania w programach kursów Policji, BOR, Służby Więziennej, Straży Granicznej czy Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że profesjonalnie przygotowane przez Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z CSP, Zarządem Szkolnym NSZZP i Polską Federacją Sportu „Gwardia” zawody pozostawią dobre wspomnienia, a na co dzień podejmowana walka – niestety niesportowa, kończyła się zawsze zwycięstwem funkcjonariuszy.

Otwarcia zawodów dokonała Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół, a w ceremonii dekoracji uczestniczyli również zaproszeni goście min. Pan Wojciech Augustynowicz wieloletni członek Zarządu Polskiego Związku Judo, założyciel jednego z pierwszych klubów judo w Polsce, prekursor judo w Legionowie;

Udanie dla LTS zakończyła się rywalizacja w kategorii do 73 kg, w której po zwycięstwie w trzech pojedynkach na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Więckowski, warto tu podkreślić – najmłodszy zawodnik Mistrzostw. Kolejni reprezentanci LTS uplasowali się na następujących pozycjach: Zbigniew Więckowski trzecie miejsce w kategorii do 66 kg oraz piąte Andrzej Głowacki w kategorii do 81 kg.
lzy-radosci-dawid-wieckowski-mistrzem-polski-policji-w-judo

          Mistrzostwa Legionowa w Judo z okazji 10-lecia Sekcji Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego odbyły się w sobotę 29 października. Dzięki uprzejmości Pani Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anny Rosół po raz pierwszy nasi najmłodsi i ci nieco starsi judocy mogli rywalizować w przestronnej hali sportowej CSP na czterech tatami. Sobotnie zawody przyciągnęły rekordową liczbę uczestników wieku od 4 do +40 lat. 112 zawodników przystąpiło do rywalizacji o medale i drobne upominki, które zostały przygotowane dla wszystkich uczestników, tak aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.

zakonczenie-mistrzostw-legionowa-w-judoW tegorocznym turnieju rywalizowali zawodnicy z ośmiu klubów: Gwardia Łódź, Judo Legia Warszawa, UKS Pilawa z Białobrzegów, Judo Lemur Warszawa, Sekcja Judo z Wieliszewa, Judo Kornel z Kowies, Nastula Club Warszawa i gospodarz LTS Legionowo.  Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom. Rodzice, którzy zdecydowali się na udział w zawodach nagromadzone emocje mogli wyładować podczas swoich walk, oczywiście zgodnie z przepisami sportowej rywalizacji i w duch fair-play. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami. W ceremonii dekoracji uczestniczyli Pani Anna Tomaszewska trenerka LTS, Pani Madlena Kratiuk trenerka LTS i Sekcji Judo z Wieliszewa oraz Pan Stanisław Kraszewski przedstawiciel Zarządu Powiatu Legionowskiego. Tadeusz. Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci dużo starsi. Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków udało się zakończyć bez większych urazów, a wszyscy zawodnicy zadowoleni  i w fantastycznych humorach wrócili do domów.

otwarcie-mistrzostw-legionowa-w-judo

 Wyniki Mistrzostw Legionowa w Judo z okazji 10-lecia Sekcji Judo LTS

 Zwycięzcy zawodów:     

Antczak Michał Wieliszew
Balwin Jan LTS
Bogdał Jan LTS
Boński Oskar LTS
Edmund Gorczyca JUDO KORNEL
Florczyk Kuba Wieliszew
Gawkowska Emilia LTS
Gessel Jan LTS
Gessel Klara LTS
Gessel Łucja LTS
Gosciniak Marcel LTS
Grzybowski Jan LTS
Hryniszyn Blanka LTS
Jan Hybowski JUDO KORNEL
Kojtek Aleksandra Wieliszew
Kuźmińska Oliwia LTS
Leszczyński Jan LTS
Mateusz Wach JUDO KORNEL
Mroczkowski Alan LTS
Ogrodzki Sebastian LTS
Podgórska Karolina Wieliszew
Rafał Lesiak JUDO KORNEL
Salomońska Julia LTS
Sobolewska Basia Wieliszew
Stanisław Telejko UKS Pilawa
Szwarc Antoni LTS
Więckowski Bartłomiej LTS
Zreda Jakub LTS
Zreda Kacper LTS

Klasyfikacja drużynowa:

 

1 – LTS Legionowo – trenerzy: Madlena Kratiuk, Anna Tomaszewska, Grzegorz Leśniak, Jacek Kuźminski;

2 – Sekcja Judo Wieliszew – trener Madlena Kratiuk

3 – Judo Kornel – trener Dominik Jędryka                                                                                

www.judo-legionowo.pl

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.