Co trenujemy

JUDO

System treningowy naszych sekcji oparty jest na „drodze do zwinności i sprawności” (jap. JU – zwinność, sprawność; DO – droga). Ukierunkowanie  procesu treningowego na harmonijny i wszechstronny rozwój fizyczny organizmu człowieka na każdym etapie dojzałości i dorosłości.

GIMNASTYKA

Ogromny nacisk kładziemy na rozwój dynamicznie rozwijającego się młodego organizmu poprzez ćwiczenia gimnastyczne, dlatego stałym elementem treningu są ćwiczenia przewrotów gimnastycznych, ćwiczenia rozciągające, stanie na rękach, przerzuty bokiem, itp.

GRY I ZABAWY RUCHOWE

Gry i zabawy ruchowe pozwalają nam w sposób atrakcyjny dla dzieci realizować plan treningowy w zakresie rozwoju podstawowych zdolności motorycznych.

PEWNOŚĆ SIEBIE I ZDROWA RYWALIZACJA

Nasi uczniowie często zmieniają się na naszych oczach. Obserwujemy jak spokojne, skryte dzieci rozwijają się stając się liderami grupy. Jest to pozytywne zjawisko nie tylko z punktu widzenia treningu, ale również funkcjonowania w gronie rówieśników. Od samego początku swojej przygody z judo nasi adepci biorą udział w zawodach dostosowanych do ich poziomu umiejętności. System nagradzania, który stworzyliśmy na bazie wieloletnich doświadczeń sprawia, iż żadne dziecko wracając do domu po zawodach nie czuje się przegrane. Drugim niezwykle ważnym elementem treningu są egzaminy na stopnie uczniowskie (kolory pasów). Dzieci są w ten sposób motywowane do treningu.

Funny Judo

Na bazie wieloletnich doświadczeń stworzyliśmy nowoczesny program treningowy dla najmłodszych adeptów judo. Planując zajęcia, główny nacisk kładziemy na uwzględnienie rozwoju psychofizycznego dziecka. Naszą przewodnią zasadą jest dostosowanie treningu do możliwości dzieci w rożnym wieku i na różnym poziomie rozwoju psychomotorycznego.

Funny Judo to:

  • ćwiczenia ogólnorozwojowe na bazie treningu judo z elementami gimnastyki i akrobatyki, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych.
  • to ćwiczenia, które rozwijają sprawność fizyczną, kształtują charakter, a przy okazji są świetną zabawą.
  • zajęcia odbywają się na macie tatami i na miękkich materacach, a naukę judo dzieci rozpoczynają od opanowania umiejętności bezpiecznego upadania. Trudne elementy (rzuty, chwyty) mali zawodnicy ćwiczą kolejno w parach pod okiem trenera.
  • judo mogą ćwiczyć wszystkie przedszkolaki 4 – 6 lat, które rozpiera energia, jak i spokojne maluchy.
  • najważniejsze w tym sporcie jest rozwijanie samego siebie, a nie walka.