Legionowianie na tatami w Łazach

W miniony weekend judocy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego i Sekcji Judo z Wieliszewa dzielnie walczyli na matach w Łazach, gdzie odbyły się dwa turnieje judo.

W sobotę 11 lutego rywalizowali młodzi zawodnicy w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci. Nasz powiat reprezentowało sześciu zawodników i jedna zawodniczka. W mocno obsadzonym turnieju nie było łatwo o medal. Pomimo dotarcia do walk o medale aż 5 zawodników tylko jednemu udało się sięgnąć po to trofeum. Brązowy medal w kategorii do 26 kg zdobył Daniel Tomaszewski z Wieliszewa, pozostali zawodnicy niestety przegrali decydujące starcia zdobywając: 4 miejsce – Marika Arusztowicz (Wieliszew); 5 miejsca – Jakub Banasiewicz, Dawid Goździewski, Dawid Kuźmiński (wszyscy LTS). Dobrze zaprezentowali się również pozostali podopieczni trenera Jacka Kuźmińskiego i „tanio skóry nie sprzedali”, Jan Rzeczkowski (LTS) uplasował się na 7 pozycji, a Dawid Witeska (Wieliszew) po przegranej pierwszej walce odpadł z dalszej rywalizacji.

W niedzielę 12 lutego do startu przystąpili starsi zawodnicy w Międzynarodowym Turnieju Judo w Łazach – Grand Prix Mazowsza. Do trudnej i wyczerpującej rywalizacji przystąpiło kolejnych trzech zawodników i jedna zawodniczka reprezentujących powiat legionowski. Najlepiej zaprezentował się Antoni Zalewski z Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, który w kategorii do 55 kg zdobył brązowy medal i był bliski zdobycia przynajmniej srebra, gdyby nie drobny błąd w walce półfinałowej. Anna Dumała z Wieliszewa uplasowała się na piątej pozycji, a Dawid Więckowski i Mateusz Kado (obaj Wieliszew) na dziewiątej.

Emocjonujące i pełne sportowego ducha starty młodych judoków pozytywnie motywują do dalszej pracy zarówno zawodników, którzy wylewają litry potu na treningach, jak również trenera, który poświęca dużo czasu i cierpliwości w przygotowania uzdolnionej legionowskiej i wieliszewskiej młodzieży.