Medale NASZYCH Mistrzów

W minioną sobotę (18 marca) judocy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego działającego przy Centrum Szkolenia Policji dzielnie walczyli na matach w Warszawie, gdzie odbyły się zawody dla najmłodszych judoków z Polski i zagranicy. „Turniej Małego Mistrza”, bo taką nazwę nadali sportowemu przedsięwzięciu organizatorzy z klubu „Chojrak” z Warszawy, gościł blisko pięciuset zawodników – z krajowych klubów oraz gości zagranicznych.

Nasz klub reprezentowało dwunastu zawodników. W mocno obsadzonym turnieju nie było łatwo o medal. Judo, jako sport walki uważa się za dyscyplinę przeznaczoną raczej dla chłopców, tym razem jednak dziewczynki okazały się bardziej zdeterminowane i chcąc pokazać chłopakom jak należy walczyć (startowały jako pierwsze) sięgnęły aż po cztery medale. Brązowe medale zdobyły: Emilia Gawkowska, Łucja Gessel oraz Oliwia Kuźmińska, natomiast srebro w pięknym stylu wywalczyła Martyna Gawkowska, która w efektowny sposób pokonała trzy rywalki stosując techniki rzutów oraz unieruchomień (osaekomi), uległa dopiero w walce finałowej.   Chłopcy chcąc dorównać dziewczynom też „tanio skóry nie sprzedali”, Marcel Gościniak zdobył brązowy krążek również wygrywając trzy pojedynki. Na siódmych lokatach uplasowali się: Jan Leszczyński, Sebastian Ogrodzki, Marcel Hryniszyn, Bartosz Więckowski oraz Leon Wojtachnia. Niestety przez eliminacje nie przebrnęli: Szymon Jakubowski oraz Tytus Bartkowski – ale to dopiero ich początki w karierze sportowej.

Emocjonujące i pełne sportowego ducha starty młodych judoków pozytywnie motywują do dalszej pracy zarówno zawodników, którzy wylewają litry potu na treningach, jak również trenerów Annę Tomaszewską oraz Annę i Jacka Kuźmińskich, poświęcających dużo czasu i cierpliwości, by należycie przygotować uzdolnioną legionowską młodzież.

Możliwość komentowania jest wyłączona.